Pereiti prie turinio. | Pereiti prie navigacijos

Aušros g. 53, Kaunas Telefonas: 8 - 37 339166, Mobilus telefonas +370 650 18 256

Kaip elgtis, kai jums išrovė dantį

Kraujavimas. 20 minučių po danties rovimo laikykite sukandęs marlinį tamponą. Jei kraujavimas nesiliauja, tamponą pakeiskite nauju ir laikykite tvirtai sukandęs dar 20 minučių. Jei reikia, pakartokite tai dar kartą. Jei kraujavimas nenustoja, susisiekite su gydytoju.

Rūkymas ir alkoholis. Po danties rovimo nerūkyti mažiausiai 12 valandų. Rūkalai kenkia žaizdos gijimui. Nevartoti alkoholinių gėrimų 24 val. po procedūros.

Skalavimai. Dieną po rovimo burnos neskalauti. Galima gerti tik šaltus gėrimus. Nesiurbti ir nespjaudyti, nes iš žaizdos gali pasišalinti kraujo krešulys. Kitą dieną prad4ti skalauti (ypač po valgio) dezinfekuojamaisiais tirpalais, kuriuos rekomenduos gydytojas. Rekomenduotais skalikliais skalauti savaitę.

Patinimas. Kad patinimas būtų mažesnis, prie veido rovimo vietoje reikia priglausti į rankšluostėlį suvyniotą ledo pūslę. Šaltis laikomas 30 minučių su 15 minučių pertraukomis 4 - 5 valandas.

Skausmas. Vidutiniam skausmui malšinti vartokite bet kokį skausmą malšinantį vaistą, neskystinantį kraujo. Jei operacija buvo ilga, reikia išgerti gydytojo odontologo paskirtų vaistų nuo skausmo.

Maistas. Pirmąsias 24 valandas rekomenduojamas minkštas (ne karštas) maistas.

Siūlės. Žaizdą susiuvus, siūlai paprastai išimami po savaitės.

Vaistai. Jei jums buvo paskirta vaistų, vartokite juos nurodytomis dozėmis.

Higiena. Tinkama burnos higiena pagreitins gijimą. Pirmosiomis dienomis po operacijos būkite atsargus, kad nepažeistumėte operacijos vietos ir siūlių, dantis valykite švelniai.

Atminkite, kad apleistas dantis raunamas paskutiniu atveju, kai jo neįmanoma išgydyti jokiais būdais.

Dokumento veiksmai