Pereiti prie turinio. | Pereiti prie navigacijos

Aušros g. 53, Kaunas Telefonas: 8 - 37 339166, Mobilus telefonas +370 650 18 256

Protezuotų dantų priežiūra

Tiltelių ir vainikėlių priežiūrai būtina naudoti tarpdančių šepetėlius ir specialius siūlus „Superfloss“.

Vyresnio amžiaus žmonėms sudėtingiau naudotis siūlu. Esant galimybei, jiems geriau pritaikyti tinkamą tarpdančių šepetėlį.

Kaip naudotis tarpdančių šepetėliu?

Dantų pasta suvilgytu šepetėliu gerai nuvalomos apnašos po tilteliais, aplink vainikėlius. Valoma du kartus per dieną - ryte ir vakare.

Reikia žinoti, kad apnašose esančios rūgštys gali „graužti” protezą (tirpdyti plastmasę, keramikos masę ar kitą medžiagą). Taigi prižiūrėti protezuotus dantis dera taip pat rūpestingai, kaip ir natūralius. Protezuotiems dantims valyti tinkamiausias yra šepetėlis su ilgesniais kraštiniais šereliais. Jais gerai išvalomos tiltelių bei vainikėlių kraštų ir dantenų lietimosi zonos.

Kokia pasta tinkama?

Netinka balinamosios pastos, nes yra “agresyvios”, ilgainiui gali subraižyti protezo paviršių. Dera naudoti švelnias pastas su vaistažolių ekstraktais.

Profesionalioji higiena

Jei apnašų susikaupia nedaug, pakanka dviejų vizitų pas specialistą per metus. Jei pacientui buvo atlikta periodonto operacija, yra išsivystęs periodontitas ar nusileidusios dantenos, profesionalia pagalba reikia pasirūpinti kas 2-4 mėn.

Atmintinė

1) Protezuotus dantis dera prižiūrėti taip pat rūpestingai, kaip ir natūralius.
2) Tinkamai nesirūpinant protezuotų dantų higiena, ant plokštelių, tiltelių bei vainikėlių, kaip ir ant natūralių dantų, kaupiasi apnašos ir susidaro dantų akmenys.
3) Pasitarkite su specialistu, kokiomis galbūt jums dar nežinomomis bet būtinomis burnos higienos priemonėmis turėtumėte naudotis.

Dokumento veiksmai