Pereiti prie turinio. | Pereiti prie navigacijos

Aušros g. 53, Kaunas Telefonas: 8 - 37 339166, Mobilus telefonas +370 650 18 256

Dantų implantai – išeitis, būtinybė, komfortas

  • Esate netekęs vieno ar keleto dantų?
  • Jaučiate diskomfortą kalbant ar valgant?
  • Jau seniai niekas nematė jūsų šypsenos?
  • Turite plokšteles, kurios nepatogios kalbant?
  • Gal plokštelės nestabilios ir valgant jas išsiimate?
  • Galbūt esate nepatenkinti apvilktais dantimis? Jūsų tilteliai nepatogūs ir kliba?

Jei šios situacijos pažįstamos, tuomet dantų implantai – geriausia išeitis!

 

Implantai gali būti naudojami įvairiais atvejais:

  • Netekus vieno danties, į jo vietą sukamas implantas. Atlikus protezavimą ant implanto užpildomas defektas ir išsaugomi gretimi dantys, jų nereikia šlifuoti.
  • Jei trūksta kelių dantų, implantai gali būti sujungti tarpusavyje, todėl nebūtina sriegti tiek pat implantų, kiek nėra dantų.
  • Tai puiki alternatyva išimamiems protezams arba didelė pagalba juos stabilizuojant.

 

Dantų implantai yra vienas didžiausių šiuolaikinės odontologijos pasiekimų. Tai panašiausias į natūralų dantų atkūrimo būdas. Imlantuoti dantys atrodo natūralai. Nebevargins dantų skausmas. Jūs pamiršite, kad turite dantų implantus.

Vieno danties implantas
1 pav. Vieno danties implantas

Dantų implantas – tai metalinis sraigtas, kuris įsukamas į žandikaulį prarasto danties vietoje (žr. 1 pav.). Taip atkuriama danties šaknis. Po tam tikro laiko, kai implanto-žandikaulio jungtis pasidaro tvirta, ant implanto galima tvirtinti dantų protezus. Implantai gaminami iš titano. Šį metalą organizmas priima kaip savą audinį, todėl atmetimo reakcijų beveik nebūna.

Jei gydytojas periodontologas nusprendžia, kad reikia sriegti implantą, tuomet sudaromas detalus gydymo planas. Daroma rentgeno nuotrauka (žandikauliui įvertinti), atliekamas išsamus burnos tyrimas (įvertinami kiti dantys, infekcijos židiniai). Ilgalaikė implantavimo sėkmė priklauso nuo kaulo kokybės: kuo geresnis kaulas, tuo ilgiau tarnaus implantas. Taip pat labai svarbu tinkama implantų priežiūra: atsakingai valant dantis labai sumažėja infekcijos tikimybė. Būtina du kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną.

Implanto įsriegimo procedūra atliekama naudojant vietinį nuskausminimą, todėl yra neskausminga. Jos metu yra atkeliamas dantenų gleivinės lopas ir padarius kaule vietos įsriegiamas implantas. Po to operacijos vieta susiuvama ir paliekama gyti. Kadangi operacija mažai traumuojanti, jau kitą dieną galima eiti į darbą. Po 1-2 savaičių, sugijus burnos gleivinei, išimami siūlai. Po kelių mėnesių, atidengus implanto viršūnę, uždedama protezinė atrama, ant kurios tvirtinamas danties protezas arba tiltas.

Įsriegti implantai dažniausiai tarnauja visą gyvenimą. Retais atvejais dėl įvairių priežasčių implantai neprigyja ir iškrenta. Tai visiškai nebaisu, nes išėmus implantą ir leidus kaului 2-3 mėnsius sugyti, į jo vietą galima sriegti kitą implantą. Kai kurie dantys, pritvirtinti ant implantų, po keliolikos metų nusidėvi, tad juos gali tekti perdaryti. Šiuo atveju nauji dantys tvirtinami ant tų pačių implanų, kurie laikė senuosius protezus.

Implantais gali džiaugtis kiekvienas. Negalima implantuoti tik sergantiems blogai kontroliuojamu cukriniu diabetu, ryškia osteoporoze arba turintiems medžiagų apykaitos sutrikimų, kurie veikia kaulinio audinio struktūrą.

Dantų implantai – tai puikus pasirinkimas! Jūsų šypsena taps estetiška, pagerės kramtymo funkcija, galėsite mėgautis įvairiu maistu ir negalvoti apie krentančius išimamus dantų protezus. Su pagerėjusia išvaizda grįš pasitikėjimas savimi, geriau jausitės bendraudami.

Gydytojas odontologas periodontologas Gytis Naumavičius

Dokumento veiksmai