Pereiti prie turinio. | Pereiti prie navigacijos

Aušros g. 53, Kaunas Telefonas: 8 - 37 339166, Mobilus telefonas +370 650 18 256

Grožio procedūros odontologo kabinete

Naująjame tūkstatmetyje, jūsų šypsena yra jūsų vizitinė kortelė.

Estetinis dantų restauravimas – tai ir gydomoji, ir grožio procedūra vienu metu. Jos metu maksimaliai išsaugomi danties audiniai, jie išlieka gyvybingi. O svarbiausia, kad taip plombuoti dantys niekuo nesiskiria nuo natūralių. Odontologas ne tik sutaiso dantį, bet ir sluoksnis po sluoksnio plombuodamas atitinkamos spalvos ir skaidrumo medžiagomis, padaro jį identišką natūraliems.

Estetiniu būdu plombuojant gydomi ne tik karieso pažeisti dantys. Koreguojamas dantų ilgis ir plotis, dantys tampa lygūs, simetriški. Tai nepakeičiama procedūra norint pagražinti šypseną kai:

  • pažeisti priekiniai dantys,
  • pakitusi dantų emalio spalva,
  • dantys nesimetriški, kreivi ar jų trūksta.
  • nudilę priekiniai dantys,
  • įskilę po traumos,
  • matosi ankstesnės plombos,
  • yra emalio spalvos pokyčių, kurių negalima pašalinti atliekant profesionalią burnos higieną.

 

Su amžiumi dantys dėvisi, dyla jų paviršiai, todėl pakinta sąkandis, jis tampa netaisyklingas, o tai dar labiau skatina dantų dėvėjimąsi. Plombuojant krūminius dantis, atkuriamos visos danties anatominės struktūros – vagelės ir kauburėliai, kurie labai svarbūs kokybiškam kramtymui bei taisyklingam sąkandžiui. Taikant estetinį plombavimą galima “pajauninti” dantis, pakoreguoti nuo amžiaus pakitųsį sąkandį.

Siekiant maksimalios estetikos, galima priekinius dantis atkurti porcelianinėmis laminatėmis (venyrais). Laminatės – tai individuali dantų techniko pagaminta maža porceliano plokštelė, kuri priklijuojama ant specialiai paruoštų dantų. Dantis nušlifavus minimaliai (tik dalis viršutinio sluoksnio), technikas gali atkurli natūralius jaunatviškus iškilimus, įvairiais atspalvių efektais idealiai priderinti laminates prie natūralių dantų. Laminatės ilgalaikiškesnės bei gražesnės už plombas, jos niekada nepraranda natūralaus blizgesio, dėvisi taip pat, kaip natūralus dantis.

Didelių ertmių restauravimui galiniuose dantyse rekomenduojami užklotai. Tai “mini” protezas, kurio pagalba tiksliai atkuriama danties forma, spalva bei anatominė struktūra. Naudojant užklotus galima išsaugoti savą dar gyvą dantį kai yra išlikusi tik plona jo sienelė. Jis gali būti porcelianinis arba kompozicinis (iš plombinės medžiagos). Tokiu būdu taip pat siūloma pakeisti dideles pasenusias plombas.

XXI a. odontologija - tai minimalios invazijos odontologija. Minimaliai invazyvi danties preparavimo technika padeda maksimaliai išsaugoti natūralius audinius. Šiam tikslui naudojami mikroskopiniai grąžteliai, specialūs ultragarsiniai instrumentai, gydytojas dirba naudomasis vaizdo didinimo prietaisais (mikroskopu, teleskopiniais akiniais). Išvalomi tiktai pažeisti audiniai, maksimaliai išsaugant sveikus.

Dabar odontologijos klinikos pacientams gali pasiūlyti moderniausias restauracines medžiagas, kurios pakeitė senosios kartos plombas. Suvienijus naujausius technikos bei medžiagų technologijų pasiekimus, gausime naują daug kokybiškesnį, gražesnį, ilgiau išliekantį rezultatą.

Kiekvienas atvejis yra unikalus, todėl nusprendus pagražinti savo šypseną reikėtų kreiptis į savo odontologą ir aptarti galimus variantus.

Gydytojas odontologas Mindaugas Starkus

 

Dokumento veiksmai