Pereiti prie turinio. | Pereiti prie navigacijos

Aušros g. 53, Kaunas Telefonas: 8 - 37 339166, Mobilus telefonas +370 650 18 256

Užklotai - didelių danties defektų atstatymo galimybės

Netekus dalies danties, iškyla klausimas, kaip geriausiai atstatyti atsiradusį danties defektą. Šiuolaikiniai medicinos pasiekimai suteikia galimybę rinktis iš kelių restauravimo būdų :

  • defekto atstatymas plombine medžiaga;
  • defekto atstatymas užklotu;
  • danties protezavimas vainikėliu.

 

Mokslininkai nustatė, kad atstačius didelį defektą plombine medžiaga, dantis nesutvirtėja, bet visiškai priešingai - darosi silpnesnis. Atstačius trijų danties sienų defektą amalgamine (sidabrine) plomba, danties tvirtumas atsistato tik 67%. Atstačius defektą kompozicine plomba, dėka jos surišimo sistemos, dantis atsistato 85%. Kokybiškai pagamintas užklotas atstato danties tvirtumą net 215%. Vadinasi, jis ne tik grąžina buvusį natūralų tvirtumą, bet ir padaro dantį stipresniu.

Užklotai gali būti:

  • metaliniai (pagaminti iš tauriųjų ar netauriųjų metalų),
  • kompoziciniai ir
  • keramikiniai.

 

Metaliniai užklotai naudojami, nes yra tvirti, atsparūs mechaniniam spaudimui ir labai tikslūs, bet turi vieną svarbų trūkumą - jie neestetiški. Dėl šios priežasties juos geriausiai naudoti tik galinių dantų grupėse, kur estetika nėra tokia svarbi.

Kompoziciniai užklotai yra gaminami iš medžiagos, panašios į plombinę medžiagą. Jų spalvą galima parinkti pagal greta esančių dantų spalvą, jie dėvisi panašiai, kaip natūralūs dantys, todėl juos galima naudoti ir ten, kur dantys matosi. Tačiau jie yra mažiau atsparūs mechaniniam spaudimui ir nėra tokie tvirti kaip metaliniai užklotai.

Keramikiniai užklotai nenusileidžia metaliniams savo tvirtumu ir tikslumu, o estetika net pranoksta kompozicinius. Kadangi jie yra gaminami dantų technikų laboratorijoje, yra tiksliai atkuriama natūrali danties forma bei kontaktai su gretimais dantimis. Dėka naujos kartos rišančiųjų medžiagų (dervinių cementų), keramikiniai užklotai puikiai prilimpa prie danties. Spalvų paletė įgalina gydytojus odontologus pritaikyti keramikinę restauraciją taip, kad jos nepastebės net kiti odontologai.

Jums belieka apsispręsti, kokią restauraciją geriausiai rinktis: didelę ir dažnai nekokybišką plombą, vainikėlį, pagamintą ant visiškai nušlifuoto danties, ar estetišką, kokybišką ir funkcionalų keramikinį užklotą.

Gyd. odontologas Mindaugas Starkus

Dokumento veiksmai