Nors specialistai pataria, dėl danties atkūrimo kreiptis per pirmuosius metus nuo jo praradimo, dažnas į šią rekomendaciją numoja ranka, nepagalvodamas apie galimas pasėkmes. Remiantis moksliniais tyrimais, viena nemaloniausių danties atkūrimo atidėliojimo pasekmių – žandikaulio kaulo nykimas ( rezorbcija). Šis procesas vyksta dėl to, kad, netekus danties, jo vietoje esantis žandikaulio kaulas nebetenka įprasto kramtymo krūvio. Neatstačius danties laiku, per metus prarandama net apie 25 proc. kaulo! Kaulo nykimas gali būti nulemtas ir dėl aplink pašalintą dantį buvusios infekcijos, įvykus traumai, skilus danties šakniai, sirgus periodontitu.
Norint atlikti sėkmingą dantų implantavimą ir sumažinti komplikacijų riziką, reikia užtikrinti reikiamą žandikaulio kaulo kiekį. Todėl, nusprendus atkurti dantį vėliau, greičiausiai bus reikalinga kaulo augmentacijos procedūra. Jos metu nuosavas paciento kaulas arba kaulo pakaitalas priauginamas ten, kur jo trūksta. Kaulo trūkti gali tiek vertikaliai – esant nedideliam atstumui iki anatominių struktūrų, tiek horizontaliai – kuomet žandikaulio atauga yra susiaurėjusi. Augmentacijos rūšių bei technikų yra gana daug. Vienos jų skirtos atstatyti kaulo aukščiui, kitos – pločiui, trečios – abiems kartu, tačiau visų jų tikslas vienodas – sukurti tinkamą kaulo apimtį toje žandikaulio vietoje, kurioje planuojama atlikti implantaciją.
Nors ši procedūra, kaip ir bet kuri chirurginė intervencija, daugeliui atrodo bauginanti, „Odontologijos praktikos centro“ specialistai nuramina, kad šiuolaikinės medžiagos ir technologijos leidžia minimalizuoti šios operacijos invazyvumą bei komplikacijų riziką. Kaulo priauginimo procedūra atliekama, taikant vietinį nuskausminimą, todėl jos metu išvengiama skausmo ir nemalonių pojūčių. Priklausomai nuo to, ar augmentacija atliekama viršutiniame, ar apatiniame žandikaulyje, taip pat nuo taikomo metodo, ji trunka nuo keliolikos minučių iki kelių valandų. Sėkmingam gijimui po kaulo priauginimo procedūros labai svarbus atsakingas gydytojo rekomendacijų laikymasis.