Pasak gydytojų odontologų, šiais laikais sparčiai keičiasi norinčių atkurti dantis pacientų reikalavimai – pageidaujama ne tik patikimų ir ilgaamžių restauracijų, bet ir nepriekaištingo bei kuo natūraliau atrodančio estetinio vaizdo. „Odontologijos praktikos centro“ specialistai sako, kad ne tik pateisinti, bet ir pranokti šiuos lūkesčius galima, pasitelkiant cirkonio keramiką. Šios medžiagos fizikinės bei cheminės savybės ir šiuolaikinės gamybos technologijos leidžia sukurti tobulas restauracijas, kurias nuo tikro danties sunku atskirti netgi patyrusiam gydytojui, ir efektyviai atkurti dantų funkciją, formą bei estetinę išvaizdą.
Cirkonio keramikos protezų pagrindas yra cirkonio oksido karkasas, kurį sudaro tanki sukietinta keraminė medžiaga, susiformavusi iš suspaustų kristalų. Pats karkasas yra gaminamas CAD/CAM skaitmeninės technologijos būdu – konstrukcija sumodeliuojama kompiuterinės programos pagalba, po to išfrezuojama specialioje frezavimo mašinoje ir kietinama aukštoje temperatūroje. Dėl didelio tankumo, išgaunamo šio proceso metu, cirkonis, laikui bėgant, nekeičia savo struktūros ir spalvos. Cirkonio protezai kaupia mažiau apnašų, todėl tarnauja gerokai ilgiau nei tradiciniai metalo keramikos protezai.
Cirkonio keramika pasižymi ir ypač geru biosuderinamumu su žmogaus organizmu – beveik nepasitaiko jos atmetimo reakcijų, maksimaliai sumažėja alerginių reakcijų tikimybė. Svarbu ir tai, kad nuo cirkonio vainikėlių ilgainiui neatsidalina audiniai, kaip neretai nutinka naudojant metalo keramiką. Burnos gleivinė natūraliai priglunda prie cirkonio keramikos vainikėlio ir suauga su dantenomis, kai tuo tarpu metalo keramika su dantenomis suaugti negali.