Dantų griežimo ir dilimo profilaktika, gydymas

Griežimas dantimis, kitaip vadinamas bruksizmu – tai gana dažnas sutrikimas, pasireiškiantis viršutinio ir apatinio žandikaulio dantų trynimusi dantų paviršiais ne kramtymo ir ne rijimo metu.
Daug ilgesnį laiką nei turėtų vienas į kitą trinami dantų paviršiai yra traumuojami, sukelia raumenų skausmus, pakenkia sąnariams. Dažniausi bruksizmo požymiai – nudilę dantys, matomi dantų audinių įskilimai, padidėjęs kramtymo raumenų tonusas, jautrūs lytėjimui bei šalčiui pleištiniai defektai, klibantys dantys, padidėjęs dantų paslankumas, rytais jaučiamas plintantis link ausies galvos ar kramtomųjų raumenų skausmas, sukandimo žymės skruosto gleivinėje, sutrikęs miegas.

Specifinio bruksizmo gydymo vaistais nėra. Pastebėjus dantų griežimo požymius, pirmiausia patariama kreiptis į gydytoją odontologą, kuris nustatys bruksizmo priežastis, įvertins dantų pakenkimo lygį ir parinks efektyviausią gydymo planą.

Kai kuriais atvejais pakanka atkurti nugriežtus paviršius, tačiau neretai prireikia ir pilno sąkandžio kėlimo ar dantų protezavimo. Kai griežimą dantimis sukelia netaisyklingas sąkandis ar kreivi dantys, taikomas ortodontinis gydymas. Kaip apsauga nuo griežimo dantimis naudojamos specialios kapos, kurios uždedamos nakčiai ant vieno iš žandikaulio dantų. Apsauginės kapos saugo dantis nuo tolesnio dilimo, atpalaiduoja raumenis, apsaugo sąnarį. Susikaupusią įtampą, kuri yra viena pagrindinių bruksizmo priežasčių, galima sumažinti specialios mankštos ar masažo pagalba, todėl, esant poreikiui, pacientas nukreipiamas pas kineziterapijos specialistą.

Daugeliu atveju bruksizmo gydymui ir profilaktikai taikomas kompleksinis gydymas, kurio metu derinami keli gydymo metodai, o pacientu rūpinasi patyrusių specialistų komanda.
Pastebėjote bruksizmo simptomus? Patyrę „Odontologijos praktikos centro“ specialistai laukia Jūsų, kiekvienu atveju pasirengę parinkti efektyviausią gydymo planą, padėsiantį atkurti ir apsaugoti nugriežtus ar pažeistus dantis bei panaikinti nemalonius pojūčius.

Svarbu nedelsti, nes kuo mažiau bus pažeisti dantys – tuo greitesnis ir paprastesnis bus gydymas.

img