Bakterinės dantų apnašos yra pagrindinė periodonto ligų priežastis. Įprasta kasdieninė burnos priežiūra – būtina, tačiau jos nepakanka. Dažniausia klaida, kurią darome – valydami dantis šepetėliu paprastai galvojame apie veiksmo atlikimą, o ne apie patį veiksmą. Kur kas svarbiau – kaip tai darome. Pasirūpinę dantų paviršiumi, neretai atsainiau žiūrime į tarpdančius, sunkiau pasiekiamus galinius dantis bei vidinę jų pusę. Ilgainiui ten susikaupusios apnašos virsta dantų akmenimis, kurių įprastomis namų priemonėmis pašalinti neįmanoma. Dantys įgauna gelsvą atspalvį, tampa šiurkštūs, praranda natūralų spindesį. Toksinai, bakterijos ir rūgštys pradeda veikti dantis, dantenas ir periodonto audinius. Tuomet vystosi kariesas, uždegimai, atsiranda blogas burnos kvapas, dantenų kraujavimas.

Kiekvienas pacientas yra skirtingas, turintis savitą požiūrį į burnos sveikatos palaikymą, tačiau daugeliui pacientų trūksta žinių ir motyvacijos formuojant burnos higienos įgūdžius. Reguliarūs vizitai pas burnos higienistą, daugeliu atvejų padeda išvengti minėtų komplikacijų bei pastebėti pokyčius pradinėse jų stadijose, todėl laiku parinktos prevencinės priemonės ar reikiamas gydymas tikrai bus paprastesnis ir ženkliai pigesnis.
Burnos higienos procedūrą rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius, o sergantiems periodonto ligomis – kas 3 mėnesius. Vaikams kas 6 mėnesius būtina atlikti profilaktinę apžiūrą, o esant reikalui – burnos higieną.
Atliekant burnos higieną nuvalomas pigmentinis ir bakterinis apnašas, pašalinamos mineralinės apnašos (akmenys), dėl to išnyksta blogas burnos kvapas, laiku pastebimas kariesas bei kitos dantų ligos. Be to, dantys tampa vienu ar net keliais tonais šviesesni ir spindintys, dantenos nebekraujuoja, nebelieka jų paburkimo.
Procedūros metu pacientas mokomas taisyklingai valytis dantis tam, kad efektas būtų ilgalaikis