fbpx

El. paštas: info@opc.lt


Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena yra vienas efektyviausių būdų, siekiant užtikrinti visapusę burnos ertmės sveikatą ir švarą. Taip pat šios procedūros metu įvertinama, ar pacientas neserga kitomis odontologinėmis ligomis, todėl svarbu pas burnos higienistą lankytis periodiškai.

Profesionali burnos higiena

Kas tai?

Profesionali burnos higiena – odontologinės apžiūros procedūra, kurios metu nuvalomas pigmentinis ir bakterinis apnašas, pašalinamos mineralinės apnašos (akmenys), dėl to išnyksta blogas burnos kvapas, laiku pastebimas kariesas bei kitos dantų ligos. Be to, dantys tampa vienu ar net keliais tonais šviesesni ir spindintys, dantenos nebekraujuoja, nebelieka jų paburkimo.

Pasirūpinę dantų paviršiumi, neretai atsainiau žiūrime į tarpdančius, sunkiau pasiekiamus galinius dantis bei vidinę jų pusę. Ilgainiui ten susikaupusios apnašos virsta dantų akmenimis, kurių įprastomis namų priemonėmis pašalinti neįmanoma. Dantys įgauna gelsvą atspalvį, tampa šiurkštūs, praranda natūralų spindesį. Toksinai, bakterijos ir rūgštys pradeda veikti dantis, dantenas ir periodonto audinius. Tuomet vystosi kariesas, uždegimai, atsiranda blogas burnos kvapas, dantenų kraujavimas.

Profesionalios burnos higienos galimybės

Dienos metu mūsų dantys pasidengia minkštosiomis apnašomis, kurias galime pašalinti namų sąlygomis. Tačiau to efektyviai nepadarius, pradeda atsirasti akmenų. Todėl profesionali burnos higiena yra vienintelė išeitis užtikrinti burnos švarą.

Dantų valymas.

Burnos higienistas naudodamas specialias priemones pašalina minkštąsias ir kietąsias burnoje susikaupusias apnašas. Tai padeda užtikrinti burnos ertmės švarą ir visapusę sveikatą.

Dantų padengimas fluoru.

Dantų paviršių padengiant fluoru, stiprinanamas emalis ir dantys apsaugomi nuo skilimo ar skausmo.

Burnos higienos rekomendacijos.

Pas burnos higienistą svarbu apsilankyti dėl to, kad specialistas vizito metu pasidalina naudingomis rekomendacijomis, kaip prižiūrėti savo dantis ir kokias priemones naudoti.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Bakterinės dantų apnašos yra pagrindinė periodonto ligų priežastis. Įprasta kasdienė burnos priežiūra – būtina, tačiau jos nepakanka.

Atliekant burnos higieną nuvalomas pigmentinis ir bakterinis apnašas, pašalinamos mineralinės apnašos (akmenys), dėl to išnyksta blogas burnos kvapas, laiku pastebimas kariesas bei kitos dantų ligos.

Be to, dantys tampa vienu ar net keliais tonais šviesesni ir spindintys, dantenos nebekraujuoja, nebelieka jų paburkimo.

Burnos higienos procedūrą rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius, o sergantiems periodonto ligomis – kas 3 mėnesius. Vaikams kas 6 mėnesius būtina atlikti profilaktinę apžiūrą, o esant reikalui – burnos higieną.

Kada reikia atlikti profesionalią burnos higieną?

Atkreipkite dėmesį į kūno siunčiamus ženklus, kurie rodo, kad atėjo laikas atlikti profesionalią burnos higieną.

-

Pradėjus valytis dantis, kraujuoja dantenos, kurios yra padidėjusio jautrumo.

-

Ant dantų paviršiaus matosi minkštosios ir kietosios apnašos.

-

Iš burnos sklinda blogas kvapas.

image

Kodėl OPC klinika?

Kviečiame savo dantų gydymą patikėti mums!

Odontologijos srities profesionaliai siekia užtikrinti, kad kiekvienas pacientas būtų išgirstas ir iš klinikos išeitų patenkintas.

Gydymo metu naudojame pačios aukščiausios kokybės įrangą, kuri padeda užtikrinti sėkmingą procesą.

Atsakome į visus pacientams kylančius klausimus bei konsultuojame, kaip dantis prižiūrėti net ir praėjus gydymo procedūrai.

OPC

Kokios rekomendacijos po profesionalios burnos higienos?

Atlikus profesionalią burnos higieną, svarbu laikytis tam tikrų rekomendacijų.

Bent valandą po procedūros nieko nevalgykite, o artimiausią parą venkite dažančių maisto produktų ir gėrimų (burokėlių, uogų, šviežiai spaustų sulčių, kavos, arbatos, raudono vyno), kieto maisto, nerūkykite.

Įsigykite naujas higienisto parekomenduotas burnos ertmės priežiūros priemones: dantų, vieno danties ir tarpdančių šepetėlius, dantų pastą ir pan. Pas burnos higienistą lankykitės kas pusmetį, o jeigu sergate periodonto ligomis – kas 3 mėnesius.

Procedūros eiga

Profesionali burnos higiena dažniausiai trunka iki valandos trukmės, todėl procedūra būna sudaryta iš tam tikrų etapų.

01

Vizito metu burnos higienistas įvertina paciento bendrą burnos ertmės būklę ir pasiteirauja, kada paskutinį kartą buvo atlikta profesionali burnos higiena, kaip dantys prižiūrimi namuose ir pan.

02

Naudojant reikalingus odontologinius instrumentus, pašalinamos minkštosios ir kietosios dantų apnašos iš įvairių burnos ertmių.

03

Galiausiai naudojant specialią pastą ir kitus įrankius, dantys nupoliruojami – tokiu būdu nuo dantų paviršiaus pašalinami pigmentai ir dėmelės, sulyginamas dantų paviršius.

Kodėl nederėtų delsti?

-

Bakterinės dantų apnašos yra pagrindinė periodonto ligų priežastis. Įprasta kasdienė burnos priežiūra – būtina, tačiau jos nepakanka. Dažniausia klaida, kurią darome – valydami dantis šepetėliu paprastai galvojame apie veiksmo atlikimą, o ne apie patį veiksmą. Todėl svarbu profilaktiškai lankytis pas burnos higienistą, kadangi to nepadarius, pradeda formuotis dantų akmenys, kurie gali sukelti dantenų uždegimą (gingvitą), iš kurio išsivysto periodontitas. Dėl to kyla rizika netekti dantų.

image

Atkurkite savo šypseną su mūsų klinikos odontologais

Pasitikėkite mūsų klinikos profesionalais ir vėl džiaukitės plačia šypsena.