Dantų laminatės

Estetinis protezavimas laminatėmis – tai minimaliai invazyvi ir natūralius dantis tausojanti procedūra, pasitelkiama norint pakoreguoti natūralių dantų formą ir spalvą bei sukurti dailią, baltumu spindinčią šypseną. Atkuriant dantis šiuo metodu, jie šlifuojami minimaliai, todėl išsaugomi natūralūs danties audiniai.

Estetinis protezavimas laminatėmis nesukelia jokių nemalonių pojūčių ir yra viena iš mažiausiai invazinių odontologinių procedūrų. Dažnai šis būdas pasitelkiamas tada, kai nusprendžiama, kad estetinis dantų plombavimas ar dantų balinimas nesuteiks norimo rezultato. Dantų laminatės pasižymi ilgaamžiškumu, laikui bėgant, jos nekeičia spalvos ir nepraranda blizgesio.

Dantų laminatės – tai bemetalės vos 0,2–0,5 mm storio keramikos plokštelės. Pralaidžios šviesai ir todėl itin natūraliai atrodančios restauracijos yra tvirtinamos prie danties paviršiaus, siekiant sukurti estetišką jo vaizdą. Plokštelės tvirtai sukimba su danties paviršiumi ir yra natūraliai apgaubiamos dantenų. Dantų atkūrimas laminatėmis dažniausiai atliekamas tuomet, kai natūralūs dantys yra nuskilę, nusidevėję, netaisyklingos formos, pakeitę spalvą. Laminatėmis taip pat galima atstatyti nudilusį sąkandį, pakoreguoti dantų padėtį.

Prieš dantų atkūrimo laminatėmis procedūrą, būtina gydytojo odontologo konsultacija, kurios metu įvertinama paciento dantų būklė, aptariami jo poreikiai ir nusprendžiama, ar laminatės yra tinkamiausias pasirinkimas. Jei nusprendžiama rinktis šį dantų atkūrimo būdą, dantys yra paruošiami restauravimui – pašalinami pažeisti audiniai, senos plombos, suformuojama užkloto vieta. Nuo restauracijai paruoštų dantų nuimami atspaudai, kurie siunčiami į dantų technikų laboratoriją.

Patyrę dantų technikai, remdamiesi jais ir gydytojo odontologo atlikta spalvos diagnostika, pasitelkę modernias technologijas, gamina tiek spalva, tiek forma itin artimas natūraliems dantims plokšteles. Plokštelių gamybai naudojamos natūralios, puikiai žmogaus organizmo toleruojamos medžiagos – porcelianas ir keramika. Laminačių gamybos procesas užtrunka iki 10 dienų, tad kol jos gaminamos, pacientui uždedamos laikinos laminatės.

Kito vizito metu dantys ruošiami restauravimui laminatėmis – pašiaušiami išoriniai dantų paviršiai, esant poreikiui, dantų paviršius gali būti švelniai šlifuojamas. Ant paruoštų dantų po vieną pricementuojamos dantų laminatės. Siekiant išgauti maksimaliai kokybišką rezultatą, cementas sukietinamas specialia lempa. Ši procedūra yra labai preciziška, reikalaujanti ypatingo ją atliekančio specialisto atidumo ir kruopštumo.

 

Protezavimo laminatėmis rezultatas – patraukli, nepriekaištingai atrodanti šypsena. Laminatėmis atkurti dantys ne tik itin dailūs – jie tvirti, atsparūs aplinkos poveikiui, o jų spalva ir išvaizda, metams bėgant, nesikeičia. Procedūros rezultatai džiugina 15–20 metų!

Svajojate pašalinti dantų defektus ir atkurti natūralią estetinę išvaizdą bei pasitikėjimą savimi? Laukiame Jūsų „Odontologijos praktikos centre“, pasirengę profesionaliai pasirūpinti Jūsų šypsena.

img