Visiškas ar dalinis (dančiui nuskilus ar nulūžus) dantų netekimas sukelia tiek fizinį, tiek emocinį diskomfortą, lemia nepasitikėjimą savimi. Dantų protezavimas padeda greitai ir patikimai atkurti pažeistus ir prarastus dantis ar dantų eiles, taip pat jų kramtymo ir sąkandžio funkcijas.
Galimi įvairūs dantų protezavimo būdai – nuo dantų restauracijos mikroprotezais (įklotais, užklotais, laminatėmis) iki visus dantis atkuriančių išimamų ar ypatingai komfortiškų fiksuotų protezų. Priklausomai nuo paciento klinikinės situacijos, jo poreikių, norų ir finansinių galimybių kiekvienu atveju pasiūlomas tinkamiausias protezavimo planas.
Mikroprotezai leidžia nepriekaištingai restauruoti danties struktūrą nešlifuojant arba minimaliai šlifuojant sveikus danties audinius ir užtikrinti tiek puikų estetinį vaizdą, tiek atkurtas funkcijas.
Plokšteliniai protezai – tai pigiausia galimybė protezuoti bedančius žandikaulius. Jie apsaugo žandikaulį nuo nykimo, padeda išlaikyti jo formą, užkerta kelią virškinimo problemoms, kalbos sutrikimams ir leidžia labiau pasitikėti savimi, tačiau turi ir nemažai trūkumų. Šie protezai nėra pakankamai stabilūs, sunkiai laikosi, pažeidžia gomurį, gali nulemti kalbos sutrikimus, su jais sunku kokybiškai sukramtyti maistą, nes kramtymo funkcija atkuriama tik apie 30 proc. Siekiant patikimesnio ir komfortiškesnio sprendimo, apatinio žandikaulio protezą galima fiksuoti ant dviejų implantų. Išimamas protezas ant implantų, įsriegus juos smakro srityje, kur visada yra kaulo, fiksuojamas lokatorių pagalba.
Norintiems dar geresnės protezo fiksacijos ir stabilumo, rekomenduojama jį fiksuoti ant 3-4 dantų implantų. Šie implantai sujungiami sija, prie kurios užraktų pagalba tvirtinamas išimamas protezas. Toks protezas puikiai atkuria kramtymo funkciją, estetiką, yra stabilus ir komfortiškas.