fbpx

El. paštas: info@opc.lt


Dantų šaknų kanalų gydymas (Endodontija)

Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontologinis gydymas) atliekamas esant pažeistam danties šaknies vidiniam audiniui – pulpai.

Dantų šaknų kanalų gydymas (Endodontija)

Kas tai?

Danties šaknies pulpa, liaudiškai vadinama „nervu“ – tai kraujagyslių, nervų, limfos kapiliarų ir jungiamojo audinio raizginys, esantis danties šaknies kanalo viduje. Endodontinio (dantų šaknų kanalų) gydymo prireikia, kai danties šaknies pulpa dėl įvairių priežasčių infekuojasi ir/ar joje prasideda uždegimas, vadinamu pulpitu.

Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – tausojant danties audinius pašalinti uždegiminius, infekcijos pažeistus arba mirusius audinius iš danties šaknies kanalų sistemos, dezinfekuoti kanalus ir kokybiškai užpildžius danties šaknies kanalų sistemą apsaugoti apie danties šaknį esančius audinius ir organizmą nuo infekcijos.

Endodontinio gydymo galimybės

Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontija) padeda pašalinti pažeistus ir uždegimo paveiktus danties audinius, tai galima padaryti keliais būdais.

Kanalų valymas ir užpildymas.

Pašalinus pažeistą danties audinį, kurio jau neįmanoma pagydyti, ertmė yra užpildoma specialia medžiaga, kuri užkerta kelią bakterijų plitimui.

Chirurginis gydymas.

Esant dideliems pažeidimams, kartais neužtenka tradicinio endodontinio gydymo, todėl pažeista šaknis pašalinama, o kanalas užpildomas.

Danties perdirbimas.

Pasitaiko ir tokių situacijų, kai endodontinis gydymas jau nebegali padėti: tuomet reikia šaknų kanalus pašalinti ir atlikti danties atkūrimą.

Kaip atliekamas dantų šaknų kanalų gydymas?

Kai laiku nepasirūpiname savo dantų sveikata ir ėduonis būna stipriai išplitęs, defektai pasiekia pulpą, todėl endodontinis gydymas tampa būtinybe.

Specialistas pirminės konsultacijos metu įvertina bendrą burnos būklę ir pažeidimų lygį. Atlikus reikiamus tyrimus, sudaromas tikslus gydymo planas.

Taikant nuskausminimą, gydytojas odontologas atveria ertmę ir išvalo dantų kanalus, kuriuos padengia specialia medžiaga.

Atlikus procedūrą, pacientui pateikiamos rekomendacijos, kaip greičiau gyti ir prižiūrėti savo dantis.

Kada reikia atlikti dantų šaknų kanalų gydymą?

Žmogus gali jausti skausmą ar kitus pojūčius burnoje priklausomai nuo pulpos ar žandikaulio kaulo pažeidimo laipsnio:

-

stiprus, priepuolinis, aštrus skausmas, ypač vakare ar naktį;

-

padidėjęs jautrumas šalčiui, karščiui, prisilietimui;

-

dantenų ar kitų burnos ar veido minkštųjų audinių patinimas.

image

Kodėl OPC klinika?

Kviečiame savo dantų gydymą patikėti mums!

Odontologijos srities profesionaliai siekia užtikrinti, kad kiekvienas pacientas būtų išgirstas ir iš klinikos išeitų patenkintas.

Gydymo metu naudojame pačios aukščiausios kokybės įrangą, kuri padeda užtikrinti sėkmingą procesą.

Atsakome į visus pacientams kylančius klausimus bei konsultuojame, kaip dantis prižiūrėti net ir praėjus gydymo procedūrai.

OPC

Kaip elgtis po procedūros?

Po procedūros palaukite, kol pilnai praeis nejautra ir artimiausias kelias dienas rinkitės minkštos konsistencijos, lengvai kramtomą maistą. Jeigu pradėsite jausti skausmą, vartokite skausmą malšinančius vaistus pagal gydytojo paskyrimą. Taip pat nepamirškite laikytis kasdienės burnos higienos.

Retai kada dantį, kurio kanalai gydyti, pradeda vėl skaudėti, o jei taip atsitinka, reiškia kanalai buvo išvalyti blogai ir juose pasiliko infekcija. Tokiu atveju atliekame kanalų pergydymą t. y. pašaliname plombinę medžiagą, kanalus kokybiškai išvalome ir hermetiškai užplombuojame.

Procedūros eiga

Endodontinis gydymas yra sudarytas iš kelių ypač svarbių etapų.

01

Pirminės konsultacijos metu įvertinama bendra paciento burnos ertmės būklė ir sudaromas gydymo planas, nustačius, kiek stipriai išplito uždegimas.

02

Atlikus vietinę anesteziją, dantų šaknų kanalai atveriami ir išvalomi.

03

Galiausiai danties ertmė yra užpildoma plombine medžiaga.

Kodėl nederėtų delsti?

-

gali pradėti irti žandikaulio kaulas, išplitusi infekcija gali būti sinusito priežastimi;

-

infekcija gali turėti įtakos visai organizmo imuninei sistemai, širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto, artrito, vėžio ir kitų sisteminių ligų vystymuisi ar gijimui;

-

gali atsirasti dantų netekimo rizika.

image

Atkurkite savo šypseną su mūsų klinikos odontologais

Pasitikėkite mūsų klinikos profesionalais ir vėl džiaukitės plačia šypsena.