fbpx

El. paštas: info@opc.lt


Protinių dantų rovimas

Protinio danties rovimas yra viena dažniausių burnos chirurginių procedūrų. Protiniai dantys pradeda dygti 17–25 metų amžiuje (kartais ir vėliau). Neturėdami žandikaulyje pakankamai vietos, pradeda kenkti tiek burnos ertmei, tiek greta esantiems dantims.

Protinių dantų rovimas

Kas tai?

Protinių dantų šalinimas – procedūra, kurios metu šalinami papildomai išdygę dantys, kuriems žandikaulyje vietos nėra. Neretai pasitaiko, kad jie visai neišdygsta arba ima dygti šonu, pakrypę į kitus dantis, kuriuos pradeda stumti. Neišdygę protiniai dantys gali suaugti su kaulu, sukelti įvairių problemų (infekcijų, uždegimų).

Nors protinių dantų šalinimas dažniausiai kelia daug streso ir baimės, gydytojai odontologai visada stengiasi užtikrinti, kad pacientai patirtų kuo mažiau skausmo. Procedūros metu taikoma vietinė nejautra arba sedacija, todėl užtikrinamas maksimalus komfortas ir kokybė.

Protinių dantų šalinimo galimybės

Daugeliu atvejų protinių dantų šalinimo procedūra yra neišvengiama, kadangi papildomai išdygę dantys kelia grėsmę sveikatai.

Dantų deformacija.

Papildomai išaugusius, protinius dantis svarbu šalinti, kadangi jie turi neigiamos įtakos žmogaus odontologinei sveikatai. Dėl to gali sutrikti dantų funkcionalumas ir atsirasti estetinių pakitimų.

Per mažai vietos.

Vienas iš pagrindinių aspektų, kodėl protiniai dantys yra šalinami – nepakankamai vietos žandikaulyje. Todėl išaugę dantys pradeda remtis į kitus, šalia esančius dantis arba juos stumti.

Chirurginės procedūros.

Išimtiniais atvejais protiniai dantys nekelia grėsmės sveikatai, tačiau juos vis tiek reikia pašalinti dėl atliekamų procedūrų, pavyzdžiui, implantacijos.

Kaip atliekamas protinių dantų šalinimas?

Papildomai išdygus protiniams dantims, jų šalinimo procedūra vykdoma per kelis svarbius etapus.

Pirminės konsultacijos metu yra įvertinama bendra paciento burnos ertmės būklė, gydytojas odontologas atsako į visus rūpimus klausimus ir papasakoja, kaip bus atliekama procedūra.

Prieš atliekant protinio danties šalinimą, taikoma vietinė anestezija arba sedacija tam, kad pacientas procedūros metu jaustųsi komfortiškai ir nejaustų skausmo.

Chirurginės intervencijos metu pašalinus protinį dantį, tuščia vieta išvaloma ir užsiuvama. Gydytojas odontologas paskiria reikiamus vaistus nuo skausmo.

Kada reikia šalinti protinius dantis?

Protinius dantis reikia šalinti tuo atveju, jeigu

-

žandikaulyje nėra vietos ir išdygę dantys remiasi į šalia esančius;

-

reikia atlikti chirurginę procedūrą ir papildomai išaugę dantys trukdo tai padaryti;

-

atsiranda didelis skausmas;

-

papildomai išaugę dantys yra pažeisti ėduonies ir nebegali būti restauruoti.

image

Kodėl OPC klinika?

Kviečiame savo dantų gydymą patikėti mums!

Odontologijos srities profesionaliai siekia užtikrinti, kad kiekvienas pacientas būtų išgirstas ir iš klinikos išeitų patenkintas.

Gydymo metu naudojame pačios aukščiausios kokybės įrangą, kuri padeda užtikrinti sėkmingą procesą.

Atsakome į visus pacientams kylančius klausimus bei konsultuojame, kaip dantis prižiūrėti net ir praėjus gydymo procedūrai.

OPC

Kaip vyksta pasiruošimas protinių dantų šalinimo procedūrai?

Prieš atliekant protinių dantų šalinimo procedūrą, pirmiausiai reikia apsilankyti pas gydytoją odontologą konsultacijai. Specialistas įvertins Jūsų burnos ertmės būklę, išaugusį protinį dantį ir priims sprendimą, ar šalinimas yra būtinas.

Tam tikrais atvejais gali prireikti atlikti rentgeno nuotrauką tam, kad visas dantis būtų pilnai matomas. Tokiu būdu gydytojui bus aišku, kaip geriau šalinti dantį.

Pasitarkite ne tik su procedūrą atliksiančiu specialistu, bet ir su savo šeimos gydytoju. Perspėkite odontologą apie vartojamus vaistus ar turimas alergijas.

Procedūros eiga

Protinių dantų šalinimo procedūra yra sudaryta iš kelių svarbių etapų.

01

Pirminės konsultacijos metu gydytojas odontologas įvertina bendrą paciento burnos būklę, prireikus atlieka reikiamus tyrimus ir supažindina, kaip bus šalinamas dantis.

02

Taikant vietinę anesteziją, dantis pašalinamas iš žandikaulio.

03

Galiausiai teikiamos rekomendacijos, ką daryti, kad gijimo procesas būtų kuo sėkmingesnis.

Kodėl nederėtų delsti?

-

Netaisyklinga protinio danties padėtis gali kelti didelį skausmą, todėl svarbu jį pašalinti, kol neprasidėjo uždegimas.

-

Protiniai dantys gali kelti pavojų visai burnos ertmei, ypač jeigu jiems žandikaulyje nėra užtektinai vietos.

-

Išskirtiniais atvejais šalia nepašalintų protinių dantų gali išsivystyti cistos arba navikai.

image

Atkurkite savo šypseną su mūsų klinikos odontologais

Pasitikėkite mūsų klinikos profesionalais ir vėl džiaukitės plačia šypsena.