Protinių dantų rovimas

Protinio danties rovimas yra viena dažniausių burnos chirurginių procedūrų. Protiniai dantys pradeda dygti 17-25 metų amžiuje (kartais ir vėliau). Išdygę taisyklingoje padėtyje, kai turi pakankamai vietos ir yra sveiki, jie gali tarnauti visą gyvenimą.

Tačiau apie 80 procentų žmonių žandikauliai nėra pakankamo dydžio, todėl protiniams dantims burnoje būna nepakankamai vietos. Neretai pasitaiko, kad jie visai neišdygsta arba ima dygti šonu, pakrypę į kitus dantis, stumia greta esančius jau išdygusius dantis. Neišdygę protiniai dantys gali suaugti su kaulu, sukelti įvairių problemų (infekcijas, uždegimus). Tokius protinius dantis rekomenduojama rauti.

Protinius dantis rauname dar tada, kai jie nedalyvauja kramtymo procese ir jų nepavyksta išsivalyti šepetėliu. Aplink juos kaupiasi apnašas, formuojasi kariesas, dantenų uždegimą galinčios sukelti bakterijos.

Prieš raudamas protinius dantis įprastu ar operaciniu būdu, mūsų gydytojas odontologas, padaręs dantų rentgeno nuotrauką ir apžiūrėjęs dantį, įvertina situaciją ir kartu su Jumis aptaria protinio danties būklę bei būtinybę jį šalinti. Klinikoje atliekame ir neišdygusių dantų rovimą operaciniu būdu, kai protiniai dantys yra neišdygę, įstrigę kaule. Operacija atliekama atlikus vietinę nejautrą, gerai nuskausminant, specialiais instrumentais padalinant dantį į smulkesnius fragmentus, kad operacija būtų kuo mažiau traumuojanti. Po rovimo buvusio danties vieta užpildoma trombocitais praturtintu fibrinu, kad žaizda greičiau sugytų, būtų mažesnis tinimas bei pooperacinis diskomfortas.

img